Wiele osób zastanawia się nad zakupem materacy sprężynowych, ale ostatecznie rezygnuje. Wiąże się to ze skojarzeniem, że jeszcze kilkanaście lat temu nie były one komfortowym podłożem do spania – pojawiały się odkształcenia, a sprężyny nieprzyjemnie wybijały się w bok. Jednak rozwój technologii pozwolił stworzyć materace sprężynowe w nowoczesnym wydaniu! Czym się wyróżniają?

Materace sprężynowe – budowa

Materace sprężynowe to dość popularne na rynku produkty. Wyróżniają się one przede wszystkim specyficzną budową. Wewnątrz zastosowano wysokiej jakości sprężyny, które zostały umieszczone w osobnych materiałowych kieszonkach, dlatego często są nazywane materacami kieszeniowymi. Dzięki temu wkład może pracować w sposób indywidualny, czyli tylko pod wpływem i w miejscu nacisku ciała. Fakt ten również wpływa na innowacyjne właściwości tych produktów. Materace sprężynowe mogą różnić się między sobą rodzajem zastosowanych sprężyn, które posiadają inną długość średnicy. Wpływa to na natężenie cech w danym modelu.

Materace sprężynowe – właściwości i cechy

Materace sprężynowe odznaczają się przede wyjątkowymi cechami oraz właściwościami. Odpowiada za to zastosowanie sprężyn kieszeniowych, gdyż to właśnie ze sposobu ich pracy wynika:

  • wysoka elastyczność punktowa,
  • sprężystość podłoża,
  • redukcja drgań.

Modele te wyróżniają się także wysoką cyrkulacją powietrza i wentylacją. Dzięki temu oraz zastosowaniu odpowiednich materiałów mają właściwości antyalergiczne. Dodatkowo mogą się one wyróżniać rodzajem twardości. Każdy materac posiada swoją twardość, a można je podzielić na materace twarde – przeznaczone dla osób powyżej 100 kg, średniotwarde dla użytkowników ważących między 80 a 100 kg oraz miękkie – dla osób poniżej 80 kg.

Materace sprężynowe – jak o nie dbać

Materace sprężynowe są inwestycją na lata. Z uwagi na to chcemy, aby przez cały okres użytkowania posiadały swoje pierwotne cechy. Możliwe jest to tylko dzięki odpowiedniemu dbaniu o produkt, które może odbywać się na wiele sposobów, w tym poprzez ich regularne wietrzenie, odkurzanie, a także pranie pokrowca. Na trwałość materaca może wpłynąć także mata ochronna. Jest ona w stanie prawidłowo chronić go przed zabrudzeniem, gromadzeniem kurzu oraz dodatkowo zwiększyć cyrkulację powietrza. Dzięki temu nasze łóżko w sypialni będzie wyjątkowo komfortowe!

Idealną propozycją dla każdego z nas mogą być materace sprężynowe. Wystarczy je tylko dopasować do osobistych preferencji oraz potrzeb, a dzięki temu przez długie lata będziemy cieszyć się stabilnym podłożem do spania!