Człowiek w łóżku spędza aż ⅓ swojego życia, dlatego warto zadbać o wysokiej jakości podłoże do spania. Dzięki niemu będziemy w stanie zapewnić sobie zdrowy oraz komfortowy wypoczynek. Na rynku wyróżnić można liczne modele, w tym między innymi materace sprężynowe. Dlaczego warto się nimi zainteresować?

Czym są materace sprężynowe?

Materace sprężynowe stanowią niezwykle wyjątkowe produkty, które znacząco różnią się od tych znanych nam jeszcze kilkanaście lat temu. Przede wszystkim zostały wyposażone w trwałe sprężyny, które osadzono w indywidualnych kieszonkach. Oznacza to, że żaden z metalowych elementów nie dotyka się, dzięki czemu pracują osobno i tylko pod wpływem nacisku. Co więcej, minimalizuje to ryzyko powstania odkształceń powodujących ból, a także zapewnia wysoki komfort snu. Materace sprężynowe wyróżniają się licznymi cechami, do których zaliczyć można: wysoką elastyczność punktową, sprężystość oraz redukcję drgań. Warto też zaznaczyć, że dzięki swojej budowie odpowiednio podpierają nasz kręgosłup.

Jaki materac sprężynowy wybrać?

Coraz więcej osób zastanawia się, jak wybrać odpowiedni materac sprężynowy. W końcu wiadomo już, że prawidłowo stabilizują one plecy oraz wyróżniają się wieloma pozytywnymi cechami. Jednak na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze danego modelu? W pierwszej kolejności ważne są czynniki, takie jak:

  • waga użytkownika,
  • jego wiek,
  • stan zdrowia.

Materace sprężynowe wyposażone są w elementy, które mogą między sobą różnić się długością średnicy (sprężyny kieszeniowe, multipocket oraz pocket plus). Przekłada się to w dużej mierze na intensywność jego cech. Inną kwestią jest twardość, czyli subiektywne odczucie uzależnione od wagi i wzrostu. Wyróżnić można tutaj materace twarde z wkładem

sprężynowym przeznaczonym dla osób ważących powyżej 100 kg, materace średniotwarde dla przedziału wagowego 80-100 kg, a także miękkie dla tych poniżej 80 kg.

Komu materace sprężynowe zapewnią zdrowy sen?

Wiele osób zastanawia się, czy materace sprężynowe sprawdzą się w ich sypialni. Jak się okazuje, jeśli tylko preferujemy ten rodzaj wkładu, to możemy go wybrać, ponieważ świetnie sprawdzi się u:

  • par, ale także i singli,
  • alergików,
  • osób starszych,
  • osób aktywnych,
  • osób cierpiących na dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Zdrowy sen wpływa na wiele aspektów naszego życia, w tym na prawidłowe funkcjonowanie oraz samopoczucie. Właśnie dlatego warto postawić na komfortowe podłoże do spania i sprawdzić, czy materace sprężynowe są dla nas!