Jesteś na etapie urządzania sypialnia i szukasz idealnego materaca, który zapewni Ci komfortowy sen? Wygodny materac, sprawdzonego producenta ma także zbawienny wpływ na nasze zdrowie, w szczególności jeśli chodzi o podparcie dla naszych pleców. Co jednak w przypadku, gdy żaden z dostępnych rozmiarów nie spełnia Twoich oczekiwań? Jeśli szukasz niestandardowego wymiaru materaca, poniższy artkuł podpowie Ci czy się kierować przy jego wyborze oraz gdzie go dostać.

Jakie zalety posiada dobry materac?

W sklepach znajdziemy dość pokaźną liczbę różnego rodzaju materacy. Jak odnaleźć się w tym gąszczu i na co tak naprawdę powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie, aby wybrać dobry materac?

  1. Nocna regeneracja jest niezwykle ważna, bo to od dobrej jakości snu zależy nasze samopoczucie następnego dnia. Bardzo często nasze niewyspanie spowodowane jest nieodpowiednim podłożem, przez co budzimy się obolali. Dlatego właśnie materac powinien zapewniać stabilne podparcie dla całego naszego ciała. Warto wybrać model, który posiada 7 zróżnicowanych strefach twardości (np. Hilding Cha Cha czy Hilding Flamenco). Szczególnie osoby starsze czy też cierpiące na bóle stawów, muszą zadbać o tym, aby podłoże zapewniło najlepszą z możliwych stabilizację ciała.
  2. Jaki dobry materac wybrać? Najlepiej antyalergiczny, ponieważ tego typu produkty pozbawione są szkodliwych dla zdrowia substancji, a odpowiednia cyrkulacja powietrza, zapobiega zaleganiu kurzu i zatrzymywaniu wilgoci.
  3. Bardzo ważna jest utrzymanie higieny, dlatego warto wybrać materac, który posiada łatwo zdejmowany pokrowiec, który bez problemu będziemy mogli wyprać kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.
  4. Dobrej jakości produkt posiada szereg certyfikatów, potwierdzających testy laboratoryjne w zakresie ergonomii, trwałości i higieny. Warto także sprawdzić okres gwarancji producenta.
  5. Niektóre materace są materacami odwracalnymi, a każda ze stron to inna klasa twardości. Taki materac pozwoli na dłuższe użytkowanie oraz umożliwia dopasowanie twardości do obecnych potrzeb.

Czym kierować się dobierając rozmiar materaca?

Oprócz ogólnie pojętej wygody, niezmiernie ważny jest także rozmiar materaca. Przyjęło się, że szerokość 80 cm pozwala na spokojny i relaksujący sen dorosłej osoby. Nie oznacza to, że to jedyna opcja jaka jest dostępna. Pozostałe, ogólnie dostępne produkty posiadają wymiar 90×200, 100×200, a nawet 120×200.  Standardowe wymiary materacy podwójnych to 140×200, 160×200, 180×200, a czasem także 200×200. Sprawa komplikuje się w momencie kiedy potrzebujemy nietypowego wymiaru, bo łóżko wykonane zostało na wymiar ze względu na rozmieszczenie mebli w naszej sypialni lub konieczność zapełnienia wnęki. Jeśli chodzi o niestandardowe wersje, jaki rozmiar dobrego materaca znajdziemy na rynku? Marka Hilding Anders w swojej ofercie posiada takie modele, a więc bez problemu możemy zakupić dobre materace 160×190, 140×190, 200×220, a nawet 160×220. Warto także wspomnieć, że są to zarówno materace sprężynowe jak i piankowe, co potwierdza, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o piankowy, dobry materac 160×190, jest to model Hilding Conga. To nowoczesny produkt, wykonany z 4 rodzajów różnych pianek, które zapewniają najlepsze wsparcie dla ciała. Natomiast materac sprężynowy 160×190 to np. Hilding Flamenco, zbudowany na bazie sprężyn Multipocket.

Dlaczego materace w rozmiarze 160×190 są dobrym wyborem?

Materace o niestandardowej wielkości, wykonane na zamówienie, zapewnią najlepsze dopasowanie do ramy łóżka, które posiadamy. Tylko w taki sposób otrzymamy produkt, który przyczyni się do regenerującego snu każdej nocy. Ponadto tylko materac możemy dobrać do wagi, co będzie miało także wpływ na utrzymanie kręgosłupa w najbardziej naturalnej dla nas pozycji.

Dobre materace znajdziesz nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także w sklepach internetowych, takich jak Senna Materace czy Sleepinghouse. W podjęciu odpowiedniej decyzji wspomogą Cię także konsultanci, którzy odpowiedzą na każde pytanie i z pewnością doradzą, który produkt spełni Twoje potrzeby. Warto także skorzystać z porównywarki modeli, która w łatwy sposób zestawi wszystkie pożądane cechy.