Planując zakup łóżka stajemy przed dylematem dotyczącym funkcjonalności, ale też opłacalności inwestycji. Nie chodzi tylko i wyłącznie o względy estetyczne, ale także o wygodę i komfort snu. Rama łóżka to jedno, ale trzeba zastanowić się nad materacem – to jest kluczowa kwestia. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nawet najwygodniejsza kanapa, narożnik czy wersalka nie jest w stanie zastąpić nam wygodnego materaca. Jaki wybrać, aby nie żałować?

Na co zwrócić uwagę kupując materac?
Po pierwszy materac musi być dobrym podparciem dla naszego ciała w pozycji leżącej. Nie może być więc ani za miękki, ani za twardy. Wybrany model musi odpowiadać wszystkim naszym potrzebom, czyli wadze ciała, a także pozycji w jakiej przeważnie sypiamy. Trzeba mieć na uwadze także to, że twardość czy miękkość materaca jest odczuciem bardzo indywidualny, poza tym nie jest prawdą, że materace twarde są najlepsze. Przykładowo dla osoby o wadze 50-60 kg materac średnio twardy może być twardy, a dla osoby o wadze 100 kg miękki. Dobrze sprawdzą się materace Janopol, to producent wysokiej jakości materaców, które jednocześnie są dosyć przystępne cenowo. One są wykonane z nowoczesnych materiałów, ale firma korzysta czerpie z tradycyjnych rozwiązań. Wśród ich asortymentu można znaleźć nie tylko standardowe materace sprężynowe czy piankowe, ale także specjalistyczne materace ortopedyczne, materace rehabilitacyjne, które mają na celu wsparcie osób po przebytych urazach czy chorych.

Piankowy czy sprężynowy?
Materac piankowy będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają niższą wagę i szukają nowoczesnych rozwiązań. Sprężynowe sprawdzą się w łóżkach dla dwojga, bo doskonale niwelują ruchy drugiej osoby, co więcej są nieco tańsze, niż modele piankowe.