W łóżku spędzamy około 8 godzin dziennie, dlatego ważne jest to, żeby dobrze przygotować miejsce, w którym będziemy odpoczywać. To czas regeneracji organizmu, śpiąc na dobrej jakości materacu, będziemy mogli naprawdę się zregenerować. Jaki kupić, żeby później nie żałować? W końcu jest to inwestycja na lata.

Miękki czy twardy?
Nie jest prawdą, że twarde materace są lepsze od miękkich i odwrotnie, pamiętajmy, że materac musi być dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb, preferencji oraz wagi ciała. Oczywiście, jeśli materac będzie dla nas za miękki nasze mięśnie najprawdopodobniej nie będą wypoczywać, aczkolwiek będą ciągle się spinać, aby znaleźć najkorzystniejsza pozycję. Gdy po położeniu się na materacu, zaczynam się w nim zapadać, na pewno nie jest to dobry model dla nas. Zbyt miękki materac może stać się przyczyną kurczy mięśni oraz bólu pleców. Takie będą odpowiednie dla osób o niskiej masie ciała, w tym wypadku dobrze sprawdzą się materace piankowe.

Może zdarzyć się też tak, że materac do łóżka będzie za twardy, co też wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. W tym wypadku możemy doświadczyć braku swobodnego krążenia krwi w miejscach nacisku, przez to w ciągu nocy będziemy musieli ciągle zmieniać pozycje. W tym wypadku może zdarzyć się tak, że nie będziemy w stanie zapaść w głęboki, przez co zawsze będziemy budzić się niewyspani.  W przypadku osób o większej masie ciała, dobrym rozwiązaniem będą materaca sprężynowe. One są bardzo dobrej jakości, wytrzymałe, a jednocześnie przystępne cenowo.