W łóżku spędzamy średnio 8 godzin dziennie, dlatego tak ważne jest to, żeby było wygodne. Niestety prawda jest taka, że żadna wersalka czy kanapa nie będzie tak wygodna, jak materac. Jaki kupić, aby nie żałować? W jaki model warto zainwestować i ile to kosztuje?

Jaki materac wybrać?
Jeśli zależy Ci na tym, aby materac posłużył Ci przez długie lata, musisz liczyć się z inwestycją rzędu 600 złotych wzwyż. Nie warto tylko i wyłącznie kierować się ceną, trzeba wziąć pod uwagę jego jakość, materiał wykonania, a także własne, indywidualne preferencje. Najlepiej wybierać marki renomowane, cenione, które mają dobre opinie wśród klientów, materace Janpol są dobrym przykładem. Producent wykonuje je z nowoczesnych surowców, dlatego są trwałe, przepuszczają powietrze, zapewniają dobrą cyrkulację, ale jednocześnie nie są drogie. Najbardziej zaawansowany jest materac termoelastyczny, który dopasowuje się do ciała, dzięki temu rano, z pewnością będziemy wypoczęci i wyspani. Materace piankowe termoelastyczne to koszty rzędu 1000 złotych w górę, dlatego jeśli mamy mniejszy budżet, lepiej zdecydować się na zainwestowanie w materac sprężynowy.

Na co zwrócić uwagę wybierając materac do łóżka?
Nie jest to taka prosta sprawa, jak może się wydawać, w końcu każdy z nas ma inne potrzeby, w innych pozycjach sypiamy. W przypadku łóżek dla dwojga należy mieć na uwadze dużą elastyczność, dzięki temu nawet, jak partner będzie się wiercił, to nie będzie nam zakłócał wypoczynku. Oczywiście możliwości obecnie jest nieskończenie wiele. Możemy wybierać także spośród materaców ortopedycznych, które są wykonane specjalne dla osób z urazami czy chorobami, dostępne są na rynku również materace rehabilitacyjne.

Materac musi być dopasowany do wagi ciała oraz indywidualnych potrzeb osoby lub osób, które będą do użytkować. Wygodny, elastyczny materac o odpowiednim stopniu twardości to gwarancja zdrowego wypoczynku i inwestycja na lata.